Transport ładunków wielotonażowych na placach budowy, nie korzystając z dźwigu, wymaga specjalistycznego, niezawodnego sprzętu - i to właśnie on znajduje się u nas na wynajem. Więcej...

Kalmar DCE - 15 ton
Kalmar DCE - 15 ton

wysokość podnoszenia 4 m

RMF - 13,5 tony
RMF - 13,5 tony

wysokość podnoszenia 1,70 m

Kalmar - 8 ton
Kalmar - 8 ton

wysokość podnoszenia 5 m

Nissan 45H - 4,5 tony
Nissan 45H - 4,5 tony

wysokość podnoszenia 3,3 m

TOYOTA - 3,5 tony
TOYOTA - 3,5 tony

wysokość podnoszenia 6 m

Nasze wózki widłowe polecamy zakładom przemysłowym, firmom budowlanym, a także przedsiębiorstwom specjalizującym się w montażu konstrukcji czy też maszyn. Oczywiście, zróżnicowany rodzaj prac, a także warunki środowiskowe wpływają na potrzebę zastosowania innych typów tych urządzeń. Wyróżnia się przede wszystkim ich trzy rodzaje, ze względu na wykorzystywany napęd:

  • elektryczne,
  • spalinowe (diesel),
  • gazowe.

Wszystkie posiadają liczne korzyści, dzięki którym transport nawet wielotonażowych ładunków stanie się prostym zadaniem, wykonywanym przez wyłącznie jednego pracownika, czyli oczywiście operatora wózka widłowego. W przypadku większości modeli eksploatacja może odbywać się w trybie kilkuzmianowym (przez wiele godzin), nie obawiając się przegrzania maszyny bądź jej trwałego uszkodzenia. Zawsze należy jednak uwzględnić w harmonogramie prac przerwy na zatankowanie, naładowanie akumulatorów wózka widłowego bądź wymianę butli LPG.

W przypadku wózków widłowych elektrycznych oraz LPG warto podkreślić ich zalety ekologiczne. W obu przypadkach problem emisji spalin i innego rodzaju toksycznych substancji jest całkowicie wyeliminowany. Skroplony gaz płynny jest jednym z najczystszych dostępnych paliw, który nie oddziałuje na glebę i wody podziemne. Przy tym wyróżnia się minimalnym poziomem hałasu oraz wibracji, nie przeszkadzając pozostałym pracownikom w wykonywaniu ich obowiązków. Dlatego jest to doskonała propozycja dla nowoczesnych przedsiębiorstw, zwracających uwagę na rozwiązania ekologiczne.

Nasza firma zajmuje się wynajmem tego rodzaju maszyn, na krótkie okresy np. 1 dzień , jak również w systemie długoletniego najmu oferując modele wózków widłowych o udźwigu od 3,5 do 16 ton, takich światowych producentów, jak między innymi NISSAN, TOYOTA, KALMAR, RMF i wiele więcej. Wszystkie wyróżniają się bardzo dobrym stanem technicznym, potwierdzonym ważnymi badaniami UDT.


Wózki widłowe spalinowe (diesel)

Do najpopularniejszych rodzajów wózków widłowych należą te z napędem spalinowym (diesel). Dzięki odpowiedniej konstrukcji silnika nie tylko pracują bardzo cicho, ale również cechują się niskim poziomem wibracji. Ponadto doskonale radzą sobie nawet z kilkunastotonowymi ładunkami, które mogą sprawnie przetransportować w dowolne miejsce na terenie obiektu, jednocześnie nie uszkadzając posadzki, dzięki zastosowaniu niebrudzących kół. Spalanie paliwa odbywa się sprawnie i nie wiąże się z bardzo wysokimi temperaturami, które mogłyby zaszkodzić instalacji.

Wózki widłowe gazowe (LPG)

Dla osób planujących wynajem wyłącznie sprzętu nie szkodzącego środowisku, przygotowane zostały wózki widłowe na LPG, czyli skroplony gaz płynny. Jest to czyste paliwo, które w procesie spalania nie wydziela szkodliwych toksyn, takich jak tlenek siarki, węgla lub azotu do powietrza. Również wody podziemne oraz gleba nie zostają poddane żadnym zanieczyszczeniom, wynikającym z eksploatacji maszyn. Jednocześnie wyróżnia się on równie wysoką wydajnością (udźwigiem, wysokością podnoszenia), co modele elektryczne bądź spalinowe.

Wózki widłowe elektryczne

To właśnie wózki widłowe elektryczne należą do jednych z najwydajniejszych rozwiązań - transport ładunków odbywa się sprawnie, nawet w bardzo niewielkich przestrzeniach. Ponadto obecność tych maszyn wewnątrz hali jest prawie niezauważalna. Zawdzięczają to całkowitemu braku emisji spalin oraz innych toksycznych substancji, a także niskiemu poziomowi hałasu oraz wibracji. Doskonale sprawdzają się w trybie pracy wielozmianowej, jednak należy pamiętać o uwzględnieniu w harmonogramie przerwy na naładowanie akumulatora.

Początek strony